Мовне питання
В Україні дещо зросла частка школярів, які навчаються українською мовою і випускників, які складали державні тести ЗНО, в кінопрокаті також збільшилася частка фільмів, дубльованих чи озвучених українською.
Однак на телебаченні, радіо, у друкованих ЗМІ, рекламі та сфері послуг російська мова все більше витісняє українську.
Такими є підсумки аналітичного огляду "Становище української мови в Україні у 2013 році", оприлюдненого рухом "Простір свободи".
Закони України «Про всеукраїнський референдум», «Про Єдиний державний демографічний реєстр» і «Про засади мовної політики» є такими, які найбільше порушують права людини в Україні.
Про це заявляють правозахисники, які в Києві презентували результати своєї роботи з аналізу законодавства на дотримання прав людини.
Івано-Франківська міська ради 23 серпня прийняла заяву до президента України, Верховної Ради та Конституційного Суду України щодо невизнання Закону «Про засади державної мовної політики».
Як повідомили у міській раді, в заяві йдеться, що депутати висловлюють «категоричне невизнання і непокору прийнятому Верховною Радою України 3 липня 2012 року і підписаному президентом України 8 серпня 2012 Закону „Про засади державної мовної політики“.
Закон України «Про засади державної мовної політики» набув чинності: сьогодні його опублікував офіційний друкований орган українського парламенту – газета «Голос України».
Верховна Рада 3 липня прийняла в другому читанні і в цілому скандальний законопроект про основи державної мовної політики, який розширює сферу застосування російської мови.
«За» проголосувало 248 народних депутатів. За ухвалення закону, ініційованого Вадимом Колесніченком та Сергієм Ківаловим, у цілому майже у повному складі проголосували фракції Народної партії, Партії регіонів та КПУ.
